Gdzieś musimy móc wyzwolić nasze potrzeby – dlaczego nie za pomocą gier komputerowych?

Mężczyźni mają najróżniejsze hobby, ale nie ma wątpliwości, że jednym z częściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarazem planszowe, jak i dzisiaj dużo bardziej popularne gry komputerowe. Gry komputerowe umożliwiają oderwanie się od istniejącej rzeczywistości. Przenosimy się za ich sprawą w całkiem inny świat, który kusi swoją atrakcyjnością, bowiem jest inny niż świat realny. Tam wszystko jest możliwe: można latać, posiadamy różnego rodzaju moce, możemy zdobywać to, co chcemy. Rzecz jasna, zależnie od tego, jakiego rodzaju mamy w danym momencie pragnienia, w takie gramy gry.

bohater gry komputerowej
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Ci, którzy muszą poczuć adrenalinę wybiorą gry bitewne, czy wyścigowe. Ci, którzy chcieliby się wyciszyć, wybiorą, gry za pomocą jakich mogą się odprężyć. Jednym słowem, przenosząc się w nierzeczywisty świat, możemy chociaż w taki sposób urzeczywistniać swoje skrywane potrzeby, czy raczej odczuwać emocje, które chcemy najbardziej odczuwać. Zazwyczaj do tego niezbędne są intensywne bodźce, które będą należycie pobudzać nasz mózg i wyzwalać konkretne reakcje. Gry stanowią w tym względzie bardzo dobre rozwiązanie.

Jednocześnie za pomocą gier możemy się wykazać. To jest bardzo często główna kwestia, jaką mamy na względzie sięgając po tego rodzaju rozrywkę. Weźmy za przykład stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, w której powinniśmy wykazać się umiejętnościami planowania, ale także pomysłowością, czy umiejętnościami dyplomacyjnymi - opis Stronghold Kingdoms. Dzięki takiej grze może równocześnie uczyć się szlifowania tych umiejętności, jeżeli są one u nas mało wystarczające. To naprawdę idealne rozwiązanie, jakie daje możliwość kształtowania naszej osobowości, czy charakteru.Gdzieś należy uczyć się pewnych zachowań, gdzieś powinniśmy mieć możliwość wykazania się konkretnymi umiejętnościami, gdzieś powinniśmy móc wyzwolić siebie i to, co w nas tkwi – dlaczego nie za pomocą gier komputerowych? Jeżeli faktycznie nam to coś daje, jeśli mamy z tego same korzyści, to nie rezygnujmy. Pamiętajmy jednakże, by jakkolwiek nie zatracać się. Utrzymanie równowagi i złotego środka jest podstawą, żeby w którymś momencie się nie pogubić i nie pogrążyć, żeby w pewnym momencie nie żyć jedynie w wirtualnym świecie.