Auto można modyfikować na wiele metod

W skład ulepszenia wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, dobrej jakości lakierowanie różnych elementów jak i zmiana oryginalnych elementów na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.


Każdy fan tuningu chce aby jego pojazd osiągał jak najwyższe osiągi bez znaczenia cenę jaką przyjdzie mu wydać za ulepszenie swojego auta.


bmw e36 tuning
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com
Zaczynając modyfikacje samochodu należy skoncentrować się na elementach które realnie polepszą statystyki samochodu a nie specjalnie zmodyfikują wygląd, to już jedynie modyfikacja prezencji służąca do lansu lub wyróżnienia się na tle innych. Elementy które wpływają na zmianę sterowności samochodu to np. montaż klocków hamulcowych innych niż fabryczne które spowodują że odległość hamowania zmniejszy się i poprawi to komfort jazdy. Kupienie dobrej jakości ogumienia spowoduje większą przyczepność auta. Można też poprawić opływowość danego pojazdu montując w nim spoiler czy mocniej aerodynamiczne elementy takie jak zderzaki i progi. Kiedy do silnika zamontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się szybciej rozpędzał co korzystnie poprawi dynamikę jazdy, zobacz http://tuningchip.pl/p/20847/8950/chip-quot-cyfrowy-120-quot-do-toyota-86-km-1-3-yaris-verso-i-benzyna-lpg-toyota.html. Samochód można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego najlepszym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?


Jest to montaż chipa który zmodyfikuję prace urządzenia sterującego silnikiem – ECU. Posiada je każdy pojazd. Ecu jest to komputer odpowiedzialny za pracę silnika w każdych okolicznościach prędkości i obciążenia - dodatkowe informacje. ECU posiada wiedze o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku we wszystkich warunkach.


Parametry wprowadzone do ECU są ustawione, aby żywotność samochodu była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik osiągał najwyższą moc i moment obrotowy oraz spalał najmniej paliwa. Dobrze wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy auta