Nowoczesne drukarki 3d do metalu znacznie pozwolą zmniejszyć koszty produkcji

Prawdopodobnie ludzie żyjący na początku XX wieku nie nie byli świadomi, że maszynę może zastąpić komputer, telefon stacjonarny komórka, natomiast ponadczasową drukarkę nowoczesna drukarka 3d, jaka stała sięzapewne jednym z największych odkryć XXI wieku w XXI wieku.

Technologia kiedyś i współcześnie

Wprawdzie pierwsze drukarki 3d zaistniały już w latach osiemdziesiątych, to jednak mają one mało wspólnego z tym, co umożliwiają współcześnie. Niegdyś służyły one przede wszystkim do konstruowania rozmaitych wariacji form albo prototypów. Natomiast w 2006 roku powstała pierwsza drukarka 3d z przeznaczeniem dla użytkowników domowych. Dziś tego typu drukarki można już zakupić za ok. 540 dolarów, co wynosi mniej więcej 2000złotych.


Drukarki 3 d i ich możliwości użyciadrukarka 3d
Author: Marc Huguet Reyes
Source: http://www.flickr.com
Dziś drukarki 3d znakomicie sprawdzają się w przedsiębiorstwach produkujących zabawki lub też ubrania. Wystarczy zastosować odpowiedni materiał i można tworzyć prototypy wielu modeli. (https://drukarki3d.pl/wydruki-3d/) Osoby, które uwielbiają słodycze mogą przełożyć swoje pasje na biznes, bowiem drukarka 3d pozwala na wydrukowanie własnej czekolady – i to na milion sposobów!


Nie tak dawno na rynku pojawił się nowy rodzaj drukarki – drukarka - dodatkowe informacje - 3d do metalu. Taki sprzęt pozwala na drukowanie w rozdzielczości 50 mikronów, co daje mniej więcej tyle, co połowa ludzkiego włosa. Fakt faktem cena nabycia takiej drukarki wynosi już 4000 dolarów, ale to nic porównując je do obecnie używanych w zakładach maszyn produkcyjnych, które wykonują niewielkie elementy. Dzisiaj drukarka 3d z metalu pozwala na tworzenie wielu struktur ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu- http://drukarki3d.pl. Powstała ona przede wszystkim z myślą o firmach produkujących różnego typu narzędzia z metalu a także producentów samochodów.

drukarka 3d
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Opcja kreowania modeli z zastosowaniem drukarki 3 d do metalu bardzo drobnych części może znacząco unowocześnić też produkcję mnóstwa elementów do maszyn lotniczych lub kosmicznych. I to znacznie tańszym kosztem niż obecnie. Czy to znaczy, że wkrótce będziemy mogli też taniej latać samolotami, a lot w kosmos już nie będzie musiał być tak odległym dla wielu ludzi marzeniem? O ile technologia w dalszym ciągu tak szybko będzie się rozrastać, zapewne już wkrótce się o tym dowiemy.