Za pomocą technologii IT nasze budynki osiągają nową jakość.

Jeśli zamierzamy zbudować dom, warto pomyśleć przyszłościowo.


Nasz budynek może okazać się przyjaznym, ale niezwykle złożonym narzędziem, w jakim przyszło nam żyć. Wykorzystane w nim technologie, szczególnie IT mogą okazać się dla nas niezwykle przyjazne.


Pomysł pod tytułem inteligentny dom, nie jawi się niczym nowym.


na placu budowy
Author: Sludge G
Source: http://www.flickr.com
sterowanie oświetleniem
Author: Promo Pixa
Source: http://www.flickr.com


Wielu z nas słyszało zapewne o czymś takich. Nie wiemy natomiast tego, że takowemu domowi co roku przybywa inteligencji. Nowoczesne rozwiązania wychodzą na przeciw największym wynalazcom. Dzięki wykorzystaniu sygnału z czujników i detektorów rozumny dom samodzielnie dostosowuje się nie tylko do obecności domowników, ale też czynników wewnętrznych i z zewnątrz takich jak przykładowo temperatura, nasłonecznienie czy poziom wilgotności atmosfery. W ten sposób inteligentny budynek bardzo poprawia komfort życia zwyczajnego jego użytkowników. Inteligentny dom ma swój własny system "dowodzenia". Za sprawą kompleksowego systemu i informacjom, jakie doń docierają, nasz dom sam umie podjąć najlepszą decyzję w wielu dziedzinach funkcjonalności.


Przykład nowoczesnego biura
Source: lodzdesign.com


Mając na myśli inteligentne rozwiązania dla naszych budynków myślimy przede wszystkim o bezpieczeństwie. systemy alarmowe, nadzoru, przeciwpożarowe, czy na przykład dostępu znajdują się w ofercie wyspecjalizowanych firm tej specjalności. Kolejnym istotnym elementem naszego inteligentnego budynku może okazać się sterowanie oświetleniem www.ospel-presto.pl/dlaczego-presto/ Zainstalowane systemy informatyczne mogą dać przyzwolenie na sterować oświetleniem naszego budynku. Samoczynne zapalanie i wyłączenie światła to jedynie początek.


Mechanizm może być połączony z innymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą jednego kliknięcia na pilocie siedząc na kanapie, możemy sterować światłem w całym domu.