Czym są konsumenckie bazy danych? Dowiedzmy się więcej interesujących faktów na ten temat.

Konsumenckie bazy danych są to najprościej opisując szczegółowy zbiór informacji dotyczących osób prywatnych udzielonych bezpośrednio przez nie. W jaki sposób takie wiadomości są gromadzone? Często ma to miejsce na drodze ankiet papierowych czy elektronicznych.


call center
Source: pixabay.com


Często tego rodzaju dane są pozyskiwane w momencie udziału w akcjach promocyjnych przeprowadzanych przykładowo przez internetowe serwisy. Z powodu tego, że tego rodzaju działania są przeprowadzane na bieżąco, dlatego też informacje są aktualne. Naturalnie wszystkie informacje są uzupełnione o dane kontaktowe dla przykładu o numery telefoniczne czy mailowe adresy.


call center
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Konsumenckie bazy danych to źródło wiadomości dla każdej z firm które prowadzą sprzedawanie produktów albo (łącze) usług. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki czemu możliwe jest, bez potrzeby opuszczania firmy i bez marnotrawstwa czasu, a więc i pieniędzy odnalezienie odbiorców dla swojej firmy. Konsumenckie bazy danych są posortowane według rzetelnie określonych kryteriów, dlatego propozycja może być wysłana do konkretnych odbiorców, a nie do przypadkowych odbiorców. Kryteria są napraWDę szczegółowe i mogą dotyczyć nie tylko z adresem, lecz np. kwot wydawanych na internetowe zakupy albo częstotliwość udziału w konkursach.


Konsumenckie bazy danych są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla większych przedsiębiorstw, lecz także tych mniejszych, dlatego, że zapewniają szybsze dotarcie do klienta, a co się z tym wiąże szybszą transakcję i jej sfinansowanie.