Jaki telefon dla nestora? – Na co kierować uwagę, co kupić, parę porad

Telefony komórkowe dla starszych osób nie muszą, być przeładowane funkcjami z topowych smartfonów, jako że są zwyczajnie w świecie zbyteczne. Senior nie tylko nie będzie czuł potrzeby ich użycia, ale również znacząco mogą utrudnić mu obsługę Urządzenia.


tania komórka
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
Tania komórka dla nestora wcale nie musi być cienka, musi być za to skonstruowana z dobrej jakości surowców, co pozytywnie wpłynie na jej odporność na ewentualne upadki, lub zwykłe zagrożenia połączone z powszednim użytkowaniem, takie jak choćby rysowanie się obudowy, czy zalanie wodą www.maxcom.pl/produkty/telefony-komorkowe. Co więcej musi być ona wyposażona w widoczny, niekoniecznie wielki, ekran, jaki w możliwie najprostszej formie jasno zaprezentuje najważniejsze informacje. Format ekranu nie ma większego znaczenia, mają je za to stosownie ogromne guziki, które uproszczą wybieranie numeru. Najodpowiedniej, jeżeli będzie można do każdego z nich przypisać wybraną osobę. Nie zapominajmy także o odpowiednio donośnym jak też wyrazistym głośniku, jaki znacząco ułatwi rozmowę, podobnie jak głośnomówiące rozmowy sprawdź telefon klapka. Ogromnie korzystną funkcją, jaka w niektórych sytuacjach może nawet ocalić życie właściciela telefonu, jest tak zwany przycisk SOS – jego przytrzymanie powoduje wysłanie uprzednio zdefiniowanej wiadomości do konkretnego adresata bądź paru adresatów.


Przyda się również latarka, która może pomóc choćby w wieczornym wypatrywaniu kluczy czy otwieraniu zamka, radio FM, jakie umili momenty spędzone w miejskiej komunikacji albo na świeżym powietrzu, a również banalny aparat, dzięki jakiemu babcia albo dziadek będą mogli posiadać zdjęcia swoich krewnych zawsze przy sobie. Istotnym jest także, aby telefon klapka posiadał baterię na tyle wydajną, aby pracował on bodaj parę dni.