Kompakt lub może kamera lustrzana?

Dużo osób jest przekonanych, iż nie ma lepszego aparatu niż kamera lustrzana. To fakt - specjaliści z reguły korzystają z lustrzanek, dlatego że te są bardziej odporne na trudy pracy, szybkie, solidne.


Laptop z układem Fusion APU
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Czasy się jednak zmieniają, sklepy fotograficzne oferują rynsztunek fotograficzny coraz to tańszy i lepszy - www.sigma-sklep.pl/. Lustrzankę z obiektywem możemy aktualnie kupić nieraz taniej, niż aparat kompaktowy. Rzecz jasna nie aparat profesjonalny, ale przyzwoITy laicki aparat fotograficzny z lustrem. To powoduje, że po lustrzanki sięgają również laicy, jacy następnie … utyskują na obsługę przyrządu. Lustrzanki posiadają bowiem niezaprzeczalne zalety, jednak również wady, bądź raczej cechy, które nie każdemu muszą odpowiadać. Czasami lepiej sięgnąć po aparat kompaktowy. Lub kupić bezlusterkowca - coraz bardziej popularny rodzaj sprzętu.


sprzęt - odzwierciedlenie
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Kiedy pragniemy posiadać uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się w większości sytuacji a także będzie dobry w podróży, najlepiej wybrać aparat kompaktowy z wielkim obszarem ogniskowych - np. ultrazoom. Jeżeli wybierzemy przy tym obiektywy szerokokątne, idealnie sprawdzi się on tak podczas fotografowania wnętrz, architektury bądź krajobrazów, jak także w sytuacji, kiedy motyw znajduje się w oddali - doskonałe obiektywy szerokokątne. Poniektóre współczesne kompakty pozwalają nawet wypełnić kadr księżycem.


Kamery z wymienną optyką nie proponują aż tak wielofunkcyjnych możliwości, zaś osiągalne w sprzedaży wymienialne obiektywy nie dysponują tak ogromnym zakresem ogniskowych. Użytkownicy lustrzanek a także bezlusterkowców na ogół nabywają zatem kilka rozmaitych obiektywów i akcesoriów.