Jak nie dać się nabić w butelkę przez wyrachowanych serwisantów od sprzętów gospodarstwa domowego?

Wadliwy sprzęt potrafi skutecznie zepsuć nastrój i wprowadzić nerwową atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do momentu kiedy wszystko funkcjonuje bez zarzutów większość ludzi nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i dostępność elementów zamiennych. Jednak jeśli stanie się najgorsze, zamiast od razu wzywać fachowca, warto postarać się naprawić to samodzielnie, pod warunkiem, że jest to bezpieczne.
Najbardziej stresujące są momenty, gdy urządzenie nie podlega gwarancji i trzeba szukać punktu napraw. Nietrudno w takiej chwili stracić głowę i dać się oszukać. Zanim wezwiecie fachowca, czy zamówicie nowe urządzenie, zerknijcie na portale internetowe i blogi związane z tym tematem, gdyż są one źródłem informacji. Użytkownicy dzielą się swoimi umiejętnościami i wzajemnie sobie pomagają. Dużą część najczęstszych awarii jesteście w stanie usunąć sami. Musicie tylko dokupić uszkodzoną część. Jest dużo stron oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które posiadają na sprzedaż najczęściej poszukiwane elementy zamienne, od części do krajalnic i blenderów po grzałki, akumulatorki i wiele innych - ciekawa historia (ciekawa historia). Specjaliści zazwyczaj doradzają i dają praktyczne instrukcje. Dobrze jest posłuchać ich rad, ponieważ pozwoli to wam zaoszczędzić aż kilkadziesiąt złotych.
pralka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com


Od dłuższego czasu panuje pogląd, że urządzenia rtv i agd w których zepsuje się elektronika są do wyrzucenia albo koszt części dorównuje zakup nowego urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na pomoc fachowca w przypadku niedziałającej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że powie, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do kupienia. Zapytajcie wtedy o model i sami zweryfikujcie jego dostępność w sklepie internetowym lub sklepie specjalistycznym. Pozwoli to wam także zaznajomić się z cenami i ocenić koszt wymiany - poznaj programatory Whirlpool (poznaj programatory Whirlpool). Brak znajomości cen jest bardzo często wykorzystywana przez wyrachowanych fachowców. Jeżeli już postanowicie zlecić im zakup i wymianę popsutej części, poproście o potwierdzenie zakupu oraz o gwarancję.
Bądźcie uważni i nie dajcie się wykorzystać przez nieuczciwych fachowców, którzy z premedytacja wykorzystają waszą naiwność, bo są świadomi, że gdy urządzenie przestaje działać w najmniej oczekiwanym momencie, jesteście gotowi zapłacić każdą kwotę, żeby jak najszybciej pozbyć się problemu. Popytajcie także w kilkunastu punktach serwisowych, aby sprawdzić ceny.