Porządkowanie z centralnym odkurzaczem

Układ centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, gruntowniej oraz wygodniej uprzątnąć domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest prócz tego nieomalże całkowicie bezgłośny jak też usuwa z wnętrz wszystkie, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma duże znaczenie zwłaszcza w wypadku uczuleniowców.


Takie odkurzacze na początku instalowano w pensjonatach bądź biurowcach.


porady
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl


Do polskich domków trafiły raptem kilka lat temu i zaraz poczęły cieszyć się dużą popularnością. Obecnie wielu inwestorów stawiających domki rozpatruje je jako standard. Nie można ukryć, że będzie to podejście bardziej kosztowne od zwyczajnego elektroluksu (ułożenie instalacji oraz zakup jednostki centralnej to koszt od paru do nawet paręnastu tysięcy złotych), jednak ma prawie same zalety. Centralny odkurzacz jest bezdźwięczny, ma ogromniejszą siłę, co skraca czas sprzątania, natomiast leciutkie, elastyczne, podłączone do ulokowanych w ścianie gniazd przewody które dopełnia szufelka automatyczna, pozwalają prędko i łatwo dotrzeć do każdego zakamarka naszego mieszkania.


deszczowa pogoda
Author: Sigfrid Lundberg
Source: http://www.flickr.com


technika
Jest oprócz tego bardzo wszechstronny – możesz go użyć też do porządkowania pomieszczeń gospodarczych, tarasu, garażu, pojazdu, a nawet – po podłączeniu do systemu separatora – potłuczonych szkieł albo popiołu z kominka. Przy nim głośne, tradycyjne elektroluksy, które trzeba nosić na piętro, często potykając się przy tym o kabel zasilający, to przeżytek.


Nawet droższe z nich posiadają o wiele mniejszą moc ssącą, nie są w stanie przefiltrować wszystkich zanieczyszczeń (zasysane powietrze powraca na powrót do pomieszczeń) a także wymagają częstszej wymiany worka.