Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie drona?

Drony to gadżety, jakie uzyskały naprawdę dużą popularność na [przełomie kilku ostatnich lat. Powodem takiego stanu rzeczy jest na pewno łatwiejsza dostępność takich urządzeń lecz także i fakt, że ludzie odkryli szerokie zastosowanie dronów, zarówno jeżeli chodzi o rozrywkę ale i o pracę.
Dzisiaj te bezzałogowe maszyny służą np. do rejestrowania scen w filmach oraz różnego rodzaju produkcjach wideo ale również do inspekcji budynków oraz mostów czy też trudno dostępnych części nieruchomości.


Obecnie na rynku globalnym funkcjonuje paru wielkich graczy, którzy mają do zaoferowania skomplikowane technicznie statki bezzałogowe z wysokiej jakości kameRAMi. Jednakże również i w Polsce istnieją firmy tj. choćby 3DR SOLO, które oferują równocześnie same drony jak i szeroką gamę akcesoriów. Zanim jednak postawimy na kupno takiej latającej maszyny, musimy przeanalizować do jakich celów ma ona nam służyć. Udzielając odpowiedzi na konkretne pytanie jesteśmy w stanie dobrać właściwy gadżet dla siebie. Nie opłaca się nabywać bardzo zaawansowanego technologicznie drona, jeżeli nie mamy potrzeby rejestrowania bardzo dobrej jakości filmów. Jeśli natomiast wykorzystujemy drona do cięższych zadań jak chociażby analiza terenu w budownictwie, powinniśmy kupić lepszego drona.


notebook apple
Author: Vincent Brown
Source: http://www.flickr.com


Jeśli interesuje nas ogólnie pojmowany temat monitoringu, to oprócz drona możemy również porozglądać się za niemobilnym systemem do nagrywania.
W tym aspekcie jest również dużo firm takich jak choćby ACME Warszawa, które oferują min. całkowicie profesjonalne systemy oraz różnego typu akcesoria.