Agencja aktorska jako szansa uczestniczenia w produkcji filmowej

Jest dużo osób, które chcą przeżyć niezapomnianą historię, rozwijać się aktorsko, lub poznać telewizję i film od kuchni.


Agencja filmowa Katowice zajmuje się wyszukiwaniem i reprezentowaniem aktorów, statystów, epizodystów, dzieci i młodzieży, ludzi dorosłych, również modeli.


pralka
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com


Jej specjalnością jest znajdowanie nowych talentów i nietypowych twarzy. Agencja kooperuje z wytwórcami filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, także reklam. Ażeby zrobić karierę w show biznesie należy uzbroić się w cierpliwość i brać udział w wielu castingach. Casting to możliwość do przedstawienia siebie tym, którzy wyszukują pracowników. Zazwyczaj organizuje się castingi dla modeli, castingi fotomodelek, przesłuchania do filmów, bądź castingi do filmów reklamowych, ale zdarzają się także przesłuchania do zespołów muzycznych, castingi na tancerzy do clipów i tras koncertowych rozmaitych zespołów, castingi muzyczne innego gatunku, a także przesłuchania dla dzieci i niemowląt do audycji rozrywkowych, lub do reklam. Z reguły organizowane są w paru dużych miastach w całej Polsce. Na przesłuchania ma możliwość przybyć każdy, kto dopełnia ustalone żądania.
Na sfinalizowanie przesłuchania komisja selekcjonuje, zazwyczaj posiłkując się zdjęciami, albo nagraniami z kamer video, jedną, czy też kilka osób, jakie wezmą udział w danym wydarzeniu, filmie, czy reklamie. Agencje urządzają również indywidualne i grupowe szkolenia z aktorstwa przeprowadzanie przez najlepszych specjalistów.


Wiek, płeć ani doświadczenie nie mają znaczenia. Ażeby pojawiać się na ekranie, nie trzeba dyplomu szkoły aktorskiej, ani zachwycającej urody. Wystarczy zapisać się do agencji aktorskiej, bez protestu chodzić na castingi.