Jak wybrać fotografa na ślub?

Dobór ślubnego fotografa i kamerzysty jest niełatwy. Rezultat ich pracy jest dostrzegalny dopiero po uroczystości i wówczas widać, czy był właściwy.


To nie orkiestra, jacy mają ułożony repertuar na każdą ewentualność.
zdjęcia z powietrza
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


To nie salon sukien ślubnych, który pokazuje tą sukienkę, którą zamówicie. To ostatecznie nie restauracja, jaka funkcjonuje za każdym razem w tych samych warunkach, natomiast kuchni i kelnerów nic nie zaskoczy. Fotografik uzależniony jest od wielu czynników, które mają oddziaływanie na końcowy wygląd fotografii. Najistotniejsze z nich to aura, oświetlenie kościoła jak też sali weselnej i zachowanie się weselników. Miejmy na uwadze to, że zdjęcia demonstrowane nam w portfolio, są właśnie fotografiami z portfolio – najlepszymi z najlepszych oraz często wykonanymi w najbardziej optujących warunkach. Poniektórzy fotograficy realizują też zdjęcia z powietrza.


Na aurę nie mamy żadnego wpływu, a pozbawiony okien urokliwy wiejski kościółek z drewnianymi ścianami może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia dla fotografika, który urzekł nas pięknymi fotografiami zaślubin w plenerze. Polecenia od zadowolonych par, jakie znamy osobiście, to doskonała reklama dla fotografika. Na polecenia ze ślubnych for internetowych należy patrzeć z dystansem, szczególnie, gdy pochodzą od osób z małą ilością wpisów. Analizujmy reklamy i odwiedzajmy strony fotografików.
Jeśli już uda się nam zebrać listę fotografów, których fotografie nam odpowiadają, można posłać e-maila z pytaniem o dostępność terminu, prośbą o przedstawienie detali oferty jak też cennik. Ta forma kontaktu zapewni nam zestawienie wszystkich ofert.