Mobilne rozwiązania dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

Parę lat temu zachowanie kontaktu z krewnymi – szczególnie starszej daty było uzależnione do dzwonienia na telefon stacjonarny. Współcześnie coraz większa część osób starszych daje się przekonać do używania telefonów komórkowych – co umożliwia im pozostanie w ciągłym kontakcie z bliskimi i znajomymi.


Seniorzy decydują się głównie na telefon z dużym ekranem.


Linux
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
Nie są to jednak telefony dotykowe – liczba funkcji jakie oferują jest po prostu zbyt duży by senior - sprawdź więcej - mógł w pełni wykorzystać ich osiągi. Telefon z dużym ekranem stylizowany jest na starych modelach mobilnych – jest to zwykły telefon z podstawowym wymiarem funkcji. Błyskawiczne wybranie numeru do bliskiej osoby oraz ewentualne wyświetlenie wiadomości to praktycznie wszystko czym powinien się odznaczać telefon przeznaczony dla seniora. Faktem jest jednak, że coraz więcej starszych odbiorców idzie z postępem decydując się na najnowsze rozwiązania.


Telefon dla seniora musi być praktyczny jednak wielu użytkowników wybiera opcje komórkowe z jakich codziennie korzystają ich dzieci czy wnuki. Jest to sprawa preferencji. Błędnie przyjął się schemat myślenia, że telefon dla seniora musi być prosty, bo inaczej osoba starsza nie będzie w stanie sobie z nim dać rady. Współcześnie widok osoby starszej z telefonem dotykowym wcale nie należy do rzadkości. Kupno telefonu komórkowego dla babci czy dziadka to sort decyzji, której nie warto podejmować na własną rękę.


Zabranie bliskich do salonu w celu wybrania typu aparatu, który możliwie najlepiej będzie wpasowywać się w ich indywidualny zakres potrzeb jak i preferencji będzie na pewno efektywniejszym pomysłem niż stawianie przed faktem dokonanym.