Jeśli chcemy mieć pancerny telefon, to musimy sprawdzić, jaki posiada certyfikat

Jeżeli pracujemy w niezwykle trudnych warunkach lub przykładowo uwielbiamy sporty ekstremalne, to dobrym pomysłem może być zakupienie wodoodpornego telefonu.
telefon ip67
Author: Samsung
Source: Samsung


W tym wypadku istotną sprawą będzie certyfikat.


Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli pragniemy upewnić się, że nasz telefon jest odporny na wodę, to musi on posiadać odpowiedni certyfikat. Trzeba pamiętać, iż telefon (tutaj więcej) IP67 to aparat, który można jedynie na moment włożyć do wody. Certyfikaty IP nadawane są przez specjalną międzynarodową komisję, więc te cyfry są bardzo ważne. Jeśli zakupimy telefon IP67 i wrzucimy go do cieczy na dłużej, to zostanie uszkodzony. Jeżeli więc przebywamy np. na placu budowy, gdzie znajduje się dużo kurzu i aparat z certyfikatem IP67 wpadnie do płytkiej kałuży, to nie stanie się nic strasznego.


Jeżeli jednakże chcemy posiadać urządzenie w pełni uodpornione na dłuższe zanurzenie w wodzie, to musimy nabyć telefon IP68. Aby znaleźć znakomitą propozycję, warto zajrzeć do Internetu. Starczy uruchomić wyszukiwarkę i wstukać właściwe słowa kluczowe, żeby dostać multum wartościowych rezultatów z adresami stron salonów internetowych. Jeśli już zdecydujemy czy chcemy posiadać telefon IP68 czy IP67, to bez wątpienia odnajdziemy spory wybór.
Pancerne aparaty telefoniczne są niezmiernie powszechne, zwłaszcza wśród osób, którym potrzebne są praktyczne i skuteczne gadżety, zdolne znieść wyjątkowo trudne warunki.


Warto przejrzeć oferty licznych sklepów. Być może znajdziemy ciekawe okazje i sporo zaoszczędzimy.