Czym jest szkło hartowane na telefon oraz jak się je na niego przykleja?

Komórka to wspaniałe narzędzie, które już pewien czas temu rozpoczęło usuwać z forum swojego protoplastę - telefon stacjonarny. Taka "komórka" jest wiele mniejsza i, nade wszystkim, mobilna.


Można by ją więc włożyć do kieszeni oraz prowadzić rozmowy wręcz jadąc samochodem czy też płynąc promem.
Od kilku lat działa już nowsza wersja telefonów komórkowych, zatem tak zwane smartfony. Odróżniają się one od tradycyjnych komórek tym, że mają duży monitor, za pomocą którego administruje się to urządzenie. Taki, wykorzystując fachowego określenia, "dotyk" daje bardzo duże możliwości, ale to, co jest jego niezaprzeczalną zaletą, jest też jednocześnie jego największą wadą. Takowy duży monitor można niechcący nietrudno porysować albo wręcz rozbić. Aby zmniejszyć takowe niebezpieczeństwo, używa się specjalistyczne szkło hartowane na telefon, czyli niezwykle cienką, lecz jednocześnie bardzo twardą szybkę, jaką nakleja się na monitor telefonu. Przyznać należy, że nie przynosi ona 100% pewności bezpieczeństwa, ale w dużym stopniu go jednak ochrania. Należałoby także dodać, iż takowe szkiełko nie jest drogie oraz każdy może sobie na nie pozwolić.


żarówki
Author: Yarvik
Source: Yarvik


SSD o pojemności 1,6TB
Author: silentworks.pl
Source: silentworks.pl


W pudełku z takowym szkiełkiem jest zamieszczona instrukcja jego montażu, wszakże jest on bardzo łatwy. Po prostu należałoby wyczyścić monitor dołączoną mokrą szmatką i wytrzeć ekran za pomocą następnej zawartej w opakowaniu ściereczki.


Warto dopowiedzieć, że poprzednikiem tego typu wyjścia jak szkło hartowane na telefon jest znajoma wielu osobom folia na monitor. To w ogóle niemalże to samo, wszakże, jak wiemy, "prawie" robi dużą różnicę. Omawiany produkt jest realnym hartowanym szkiełkiem, wszakże o niezwykle małej grubości.