Straż pożarna - parę słów o tym bardzo niebezpiecznym, lecz ważnym zawodzie

Ogień jest tak naprawdę żywiołem, który jest pod ścisłą kontrolą przez nas ludzi - pozbawiony tego nadzoru, z codziennej pomocy człowiekowi ma możliwość stać się autentycznym kataklizmem, zdolnym pogrzebać dosłownie wszystko na swojej drodze we wręcz rekordowym tempie.


monitor połączony z xbox one
Author: Craighton Miller
Source: http://www.flickr.com


Toshiba STOR.E ART 4
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Konkretnych przypadków, kiedy ogień niszczy dosłownie każdą rzecz na swojej ścieżce obecnie jest o wiele mniej, lecz nadal zdarza się, iż "wybucha" niszcząc, a nawet i zabierając życie. Nie dziwi więc fakt, że stworzono specjalne oddziały do walki z nim na co dzień.


Niebezpieczeństwo powiązane z ogniem jest naprawdę ogromne - mimo naszej kontroli nad jego siłą, w rzeczywistości w pojedynczej chwili możemy dosłownie poczuć, jak ów żywioł może dotkliwie poranić albo nawet i zabić, wystarczy, że ledwo dotkniemy go, a nawet i najzwyczajniej zbyt blisko niego się przysuniemy. Pojedyncza iskra w złym miejscu ma możliwość spowodować, że wybuchnie pożar - niewiarygodnie często dzieje się w ten sposób w chwilach, gdy jesteśmy rozkojarzeni albo po prostu nie uważamy. Ogień naprawdę bardzo szybko się rozprzestrzenia - im jest większy tym bardziej trudna bywa z nim walka. Straż pożarna jest specjalnym oddziałem, który wzywamy za każdym razem, kiedy ujrzymy ogień w miejscu, w którym być wcale nie powinien. Tak jak policja walczy z przeróżną przestępczością, dokładnie tak strażacy walczą z najbardziej śmiercionośnym spośród żywiołów.


Robota tego typu nie jest tak naprawdę dla każdej osoby - by móc zostać strażakiem należy posiadać duże poczucie odpowiedzialności, być niewiarygodnie odpornym na stres i bardzo często występującą presję. Umieć podejmować bardzo szybko decyzje, a także ponad wszystko być całkowicie gotowym aby rzucić na szalę swoje życie, aby chronić innych.