Jak wybrać fotografa na ślub?

Wybór ślubnego fotografa i kamerzysty jest najtrudniejszy. Wynik ich pracy jest widoczny dopiero po uroczystości i wówczas widać, czy był dobry.


To nie DJ bądź orkiestra, jacy posiadają ułożony scenariusz i repertuar na każdą ewentualność.


zdjęcia
Author: unicron1bot
Source: http://www.flickr.com
To nie salon ślubnych sukien, jaki pokazuje tę suknię, którą zamówicie. To wreszcie nie restauracja, jaka działa zawsze w tych samych warunkach, a kuchni i kelnerów nic nie zaskoczy. Fotograf uzależniony jest od masy elementów, które mają oddziaływanie na końcowy wygląd fotografii. Najważniejsze z nich to aura, oświetlenie kościoła oraz sali weselnej i zachowanie się gości weselnych.


projekt
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com


Miejmy na względzie, że zdjęcia prezentowane nam w portfolio, są dokładnie zdjęciami z portfolio – najlepszymi z najlepszych oraz nierzadko zrealizowanymi w najbardziej sprzyjających warunkach. Kierujmy uwagę na miejsce, w którym spotykamy się z fotografem. Jeśli zaprosi nas do własnego biura, to znak, iż najprawdopodobniej zajmuje się on zawodowo fotografią oraz nie traktuje jej, jako dodatkowego źródła przychodu. Wnioskować stąd możemy, iż poświęci więcej czasu na obróbkę zdjęć, niż np. piekarz tylko dorabiający sobie na ślubach. Wielu fotografów spotyka się z klientami w restauracjach. Po zachowaniu, odzieniu oraz manierach fotografa nie wydedukujemy, czy robi doskonałe zdjęcia. Sporadyczne są jednakże sytuacje, aby dobry fotograf ślubny nie znał fundamentalnych zasad kultury.


Jeśli w trakcie spotkania zachowa się grubiańsko, natomiast jego ubiór budzi nasze wątpliwości, musimy rozważyć czy nie będziemy się musieli za niego wstydzić w kościele a także na sali weselnej.