Którą pralkę kupić? Wyselekcjonuj najlepszą!

Frapujesz się, jaką pralkę kupić? Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie ją ustawisz (np. w kuchni czy też w łazience)?


Od tego uzależniony będzie sposób ładowania jak też możliwość zabudowy.
Biznes
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


Pralki wolnostojące jest to najogromniejsza grupa pralek o zróżnicowanych parametrach. Sprawdzą się tak w niewielkich, jak i bardziej obszernych wnętrzach. Jeśli rozmyślasz o zakupie pralki do zabudowy (dla przykładu w szeregu szafek), zaplanuj na nią miejsce podczas planowania kuchni czy też łazienki. Pamiętaj, że w przypadku modeli do zabudowy możemy wybierać tylko urządzenia ładowane od przodu. Pralki ładowane od góry potrzebują wolnej powierzchni na swobodne otwarcie klapy. Zanim zdecydujesz, jaką pralkę nabyć, dokładnie zmierz miejsce, w którym planujesz ją ustawić. Miej na względzie, że pralka nie będzie ustawiona bezpośrednio przy ścianie, albowiem ma przyłącze wody w większości wypadków o długości 7 cm.


Pralka to jedno z głośniejszych urządzeń w domku. Może wykonywać pracę, emitując hałas na poziomie od 46 do 77 decybeli. O jego poziomie poinformuje Cię etykieta energetyczna pralki. Jeśli masz w domku malutkie dziecko czy też włączasz pralkę nocą i nie chcesz budzić domowników ani sąsiadów, kup pralkę o jak najmniejszym poziomie harmidru. Na pewno sprawdź przystępność części zamiennych. Jeżeli idzie o pralkę Bosch części osiągalne są praktycznie w każdym większym mieście.
O ile nie ma masz w mieszkaniu warunków do suszenia prania albo pierzesz nadzwyczaj często, pomyśl o zakupie pralko-suszarki. Owo narzędzie pozwala nie jedynie prać, lecz także suszyć ciuchy. Swoim wyglądem przypomina tradycyjne pralki ładowane od frontu.