Jak czyścić pralkę domowymi sposobami? Czemu jest to tak ważne? O jakich sprawach pamiętać?

To niezwykle istotne, aby zachować naszą pralkę w czystości. To istotne, żeby pozbyć się niezbyt miłego zapachu z jej wnętrza, to również konieczne, aby odkamienić bęben pralki oraz automatycznie polepszyć jej żywotność. Oba takie powody są wystarczające, ażeby zaopatrzyć się w konieczne do czyszczenia środki, jak soda, kwasek i ocet.
Dość popularnym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest nastawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. Jak to zrobić? Po prostu musimy wsypać ¾ szklanki sody oczyszczonej do pojemnika na proszek, a później włączyć pełny cykl prania. Powinien być on ustalony na temperaturę 90 stopni Celsjusza. Mniej popularny, lecz także stosowany jest sposób związany z octem. Żeby wyczyścić pralkę warto nalać do pojemnika na proszek także trzy czwarte szklanki octu, a po tym włączyć pełny cykl prania, także jak w poprzednim przypadku, ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopniu Celsjusza.


producent
Author: WD
Source: WD
Windows 7 - fotografijka
Author: quapan
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z takiej metody, jak planujemy zlikwidować kamień, jaki zalega na bębnie urządzenia. Kolejnym sposobem na to, ażeby nasza pralka była czysta, jest wykorzystanie kwasku cytrynowego. Proporcje i zasady postępowania są identyczne jak we wcześniejszych przykładach. Jest to dosyć mało poznany sposób, ale jak dowodzą niektórzy tak samo skuteczny. Może mamy kłopot z grzybem w pralce, całe szczęście też jest na to odpowiednia metoda. Warto po prostu włączyć pralkę na dwa cykle. Pierwszy z nich z sodą oraz trzema łyżkami boraksu, następny z octem. Żeby zapobiec kolejnemu dostaniu się pleśni do pralki, nie można zamykać pralki od razu po praniu. Na koniec najlepiej wspomnieć, iż pralkę najkorzystniej czyścić raz w miesiącu.


Przy tej okazji powinniśmy odkręcić filtr na dole pralki, by dokładnie wymyć go pod bieżącą wodą. Powinniśmy pamiętać także o właściwym dobraniu ilości detergentów do wielkości prania. Jeżeli w rurach zostają resztki detergentu, to może tworzyć się bardzo specyficzny oraz bardzo przykry zapach, który przechodzi na ubrania. Dobrze wyczyszczona pralka będzie lepiej pracować oraz powiększy się jej żywotność. Dodatkowo, nie będziemy posiadać niepotrzebnych problemów z dziwnie pachnącymi ubraniami.