System centralnego odkurzania

Przeczytaj, z jakiej przyczyny warto zdecydować się na montaż centralnego odkurzacza w mieszkaniu. Dowiedz się, z czego składa się system centralnego odkurzania oraz jak prawidłowo go zainstalować.


Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują powietrze w pobliżu odkurzanego miejsca, co nadzwyczaj utrudnia efektywne sprzątanie. Nawet owe zassane poprzez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się kolejny raz znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszelkich. Tradycyjne elektroluksy z reguły nadzwyczaj hałasują. Centralne odkurzacze owych wad nie mają. Rzecz jasna nie znaczy to, że są doskonałe: są droższe jak też nastręczają wykonania specjalnej instalacji, jaką trzeba jakoś skryć w ścianach, pod podłogą bądź nad stropem. Możemy go uznać za wykwint, jednakże taki, na jaki wiele osób może sobie przyzwolić.


Informatyka
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com


cena
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą częścią układu centralnego odkurzania jest tak zwana jednostka centralna. Do jednostki dołączone są sztywne rury poprowadzone do zamontowanych w ścianach gniazd wciągających. W trakcie odkurzania używa się elastycznego węża, którego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazdka. Centralna jednostka jest odpowiednikiem korpusu elektroluksu mobilnego. Umieszcza się ją poza częścią mieszkalną budynku. W wersji kompaktowej mieści napęd z turbiną generującą podciśnienie, separator zanieczyszczeń oraz zbiornik, w jakim się gromadzą. Gniazda wciągające najlepiej rozparcelowywać w centralnej części budynku.


W większości przypadków do obsługi całej kondygnacji starczy jedno gniazdko. W trakcie odkurzania korzysta się z giętkiego węża, którego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazda.