Czym są filtry HEPA, z czego są one zrobione oraz w jakim miejscu mają one swe wykorzystanie?

Każdy pragnie, aby jego lokal był czysty oraz pachnący czystością. W marketach chemicznych czy też z AGD mamy do rozporządzania przeróżne preparaty do czyszczenia pojedynczych pomieszczeń w mieszkaniu.
wyszukiwarka
Author: Trust
Source: Trust


Są również odkurzacze, które wydmuchują wydmuchiwane powietrze za obszar odkurzanego budynku.


Wszakże można by zrobić coś jeszcze, co posiada ogromne znaczenie dla na przykład osób posiadających alergię. Można założyć w swym domu tzw. filtry HEPA, zatem jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, jakie obojętnie kiedy wymyślił osobnik. A należy wspomnieć, iż filtry HEPA wymyślił nie byle kto, mianowicie NASA. Jednak po kolei: filtry HEPA mogą wstrzymać nawet do 99,97% zanieczyszczeń, wliczając w to kurz, komórki bakterii, rzęsistków, grzybów oraz wręcz wirusy. A wyobrażać by się mogło, że chodzi wyłącznie o zwykłe szkło. Tak, szkło, ponieważ filtry HEPA są wykonane ze spiekanego szkła oraz ma pory rozpiętości 0,3µm, dzięki którym możliwe jest filtrowanie powietrza. Konstrukcja tego typu towarów jak filtry HEPA sprowadza się do 3 warstw, w tym jedna powłoka posiada za zadanie pochłaniać zapachy. Warstwy są ze sobą złączone przy pomocy sztucznych żywic.


dom - fotos
Author: richardhe51067
Source: http://www.flickr.com


filtry hepa
Author: tagcoor 5_3
Source: http://www.flickr.com


W jakim miejscu dokładnie filtry HEPA mają swoje zastosowanie? Otóż filtry HEPA stosuje się np. w odkurzaczach lub w systemach klimatyzacji.
Z uwagi na to, iż filtry HEPA można instalować również w odkurzaczach workowych, jak i bezworkowych, to ich zastosowanie w większości przypadków nie stawia nas przed koniecznością kupna nowego odkurzacza. Dlatego też nie winniśmy na filtrach oszczędzać wręcz, jeżeli ludźmi posiadającymi alergię nie jesteśmy.