Do czego wykorzystywane są drony? Czy są jakieś przepisy mówiące, jak z nich korzystać?

Technologia odmienia świat nie do poznania, całe szczęście na lepsze. Być może nie zawsze to w ten sposób odbieramy, lecz nie ma wątpliwości, iż za pomocą nowych odkryć wiele dziedzin życia zmieniło się na lepsze.


Interesującym przykładem są drony, jakie są coraz bardziej znane.


Zewnętrzny dysk SSD USB 3.0
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Są to tzw. bezzałogowe statki powietrzne, jakie bardzo często stosowane są przez wojsko do rozpoznania oraz obserwacji. Z tego względu mają osprzęt, który służy do obserwacji. Stworzony jest z głowic optoelektronicznych. Drony jednakowoż znamy pod innym względem, choć to wspomniane wykorzystywanie może służyć do wielu celów, jak na przykład poszukiwanie zaginionych osób.


W dzisiejszych czasach drony są do kupna dla każdej osoby, zwłaszcza, że od 7 września 2016 zostały wprowadzone w życie nowe zapisy, które regulują ruch dronów na obszarze Polski. Kiedyś mogliśmy latać bez licencji nad zabudowaniami i miastami, w których zamieszkuje mniej niż dwudziestu pięciu tysięcy mieszkańców. Aktualnie przepisy są już bardziej restrykcyjne, bo nie możemy latać nawet na obszarami, dodatkowo należy spełnić inne wymogi.
Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


Aby obecnie z nich korzystać należy zrobić certyfikat i to jest krok w dobrą stronę, gdyż ktoś niezbyt doświadczony może wywołać spore niebezpieczeństwo. Zdarzały się już sytuacje, że drony spadały, a przecież to zagraża ludziom.


Mimo zaostrzenia przepisów właścicieli dronów bez przerwy przybywa, gdyż są w dzisiejszych czasach dostępne jak jeszcze nigdy wcześniej. Bardzo popularne są filmy z drona, ujęcia, jakie kiedyś mogliśmy wykonać, lecz za zdecydowanie większe pieniądze.