Odkurzacz centralny - czy warto?

Centralny odkurzacz nie tylko czyni porządkowanie znacznie łatwiejszym, lecz również pomaga usunąć groźne dla uczuleniowców roztocza i kurz.


Dlatego wskazane jest już w fazie budowy domu rozpatrzeć jego instalację.


Trzeba bowiem pamiętać o tym, że system centralnego ogrzewania obok przykładowo systemu alarmowego znacznie powiększa wartość naszego domu. Budowa systemu sprawia, że porządkowanie jest ciche, a pod stopami nie pląta się żadne urządzenie. Cały pył a także zużyte w trakcie sprzątania powietrze zostają usunięte na zewnątrz budynku. Powietrze, którym oddychamy w sprzątanym pomieszczeniu będzie zatem wolne od wszelakich zanieczyszczeń – nie tylko cząsteczek kurzu, ale także mikroorganizmów oraz roztoczy. Ogromna siła ssania przyrządu sprawia, iż są one likwidowane nie jedynie z powierzchni wykładzin, lecz również z głębokich warstw.
faktura
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Odkurzacze centralne składają się z centralnej jednostki, instalacji – przewodów, kształtek, elastycznego węża ssącego jak też akcesoriów. Centralną jednostkę z gniazdami wciągającymi łączą przewody z antystatycznego tworzywa. Do gniazd wkłada się giętki przewód. Wymienialne końcówki pozwalają odkurzać każde miejsce w domu, natomiast prędkość powietrza płynącego poprzez przewody ssące dochodzi do stu trzydziestu km/h, co pomaga wyeliminować opadanie kurzu a także roztoczy wewnątrz przewodów. Zaletą większości systemów dostępnych w sprzedaży jest możliwość rozłożenia tej inwestycji na dwa etapy.


Pierwszy z nich to ułożenie rur w ścianach, następny natomiast kupno jak też montaż jednostki centralnej, węży ssących oraz dodatków. To pozwala na przystosowanie inwestycji do możliwości finansowych inwestora oraz postępów prac na budowie.