Dlaczego warto filmować przygotowania do naszego ślubu?

Film ślubny musi przygotowany być po myśli małżonków, lecz każdy kamerzysta ma przecież pewien wzór, którego przestrzega w toku kamerowania.


Prócz najważniejszych momentów, takich jak przyrzeczenie małżeńskie, teraźniejsze weselne reportaże filmowe częstokroć obejmują również sporo ujęć z przygotowań młodej pary.


reportaże filmowe
Author: Lexar
Source: Lexar


Czy powinniśmy się na to zdecydować? Ślubni kamerzyści działają w dość typowy sposób, zgodnie z aktualną modą. Obecna moda polega na sfilmowaniu blisko godzinnego reportażu , w którym znajdą się chwile uważane za najistotniejsze, zatem ujęcia ze świątyni, pierwszy taniec, troszeczkę zabawy gości etc. Skoro mamy tak króciutki odcinek czasu do wykorzystania, dlaczego zajmujemy go dodatkowo ujęciami z przygotowań ? Czy jest to ważna część dnia wesela?


sprzątanie
Author: PHILIPS
Source: PHILIPS
Każdy ślubny filmowiec oznajmi, że to nadzwyczaj ważne, aby filmować przygotowania do wesela. Z jakiej przyczyny? Dla kamerzysty będzie to chwila lepszego zaznajomienia się z parą, a dla pary – oswojenia się z towarzystwem kamerzysty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w chwili zaczęcia się ślubu, czy na weselu, młodzi nie stresują się towarzystwem kamery a także reagują w sposób naturalny. To znacznie polepsza jakość filmu ślubnego. Kolejnym ważnym powodem jest okazja do unikalnych ujęć. Uzdolniony filmowiec z pewnością będzie w stanie wyłapać nietypowe momenty, które dalej świetnie dopasują się do reportażu. Kolejnym powodem będą sentymentalne względy.


Chociaż obecnie może się nam to wydawać nieistotne, to za kilka lat, film ślubny będzie niezwykle ważną pamiątką, a momenty ukazujące przedślubną aurę i tak napraWDę ostatnie sekundy bycia singlem będzie dla nas nadzwyczaj ważki.