Robot kuchenny jako autentyczna pomoc dla ludzi często gotujących

Robot kuchenny to autentyczna pomoc dla osób regularnie gotujących. Jego cena jest zależna od wielkości i oprzyrządowania, ale na pewno lepiej zainwestować w należyty sprzęt słynnych marek, dlatego że będzie nam dłużej służyć bezawaryjnie przez sporo lat.


elementy
Author: Cesar Cardoso
Source: http://www.flickr.com


Robot kuchenny jest wielofunkcyjny i przydaje się do przyrządzania wielu potraw. Przyrząd ubija, tworzy ciasto, miksuje, kroi, a nawet może wyciskać sok z owoców. Z zasady nawet w prostszych rodzajach robotów jest nakładka do ubijania białek i śmietanki.


Robot kuchenny uruchamia się guzikiem, albo pokrętłem. Zależnie od firmy i modelu posiadają parę stopni szybkości pracy. Sprzęty kierowane elektronicznie same dobierają właściwą prędkość, w pozostałych modelach trzeba ją ustawiać. Niemal każdy robot posiada bardzo pomocny tryb pulsacyjny, również turbo, potrzebny przy cięższych potrawach i twardych artykułach. Robot kuchenny może być z misą, czy też z malakserem. Tradycyjny robot z misą, który porusza w jednym kierunku jest znakomity do robienia ciast i kremów, sprawdzi się też do robienia sosów i dipów, ubijania piany, czy śmietany. Robot planetarny miesza w wielu kierunkach, gwarantuje to szybsze i bardziej skrupulatne połączenie składników na ciasto, które wrzucimy do miski.


robot kuchenny


interes
Nowością na rynku są roboty kuchenne z zastosowaniem gotowania i podgrzewania indukcyjnego, jednakże to nadzwyczaj drogie urządzenia.


Najbardziej wymyślne roboty współpracują z maszynką do wytwarzania lodów, przystawką do rozdrabniania ziarna na mąkę, nakładką do wypełniania kiełbas, nakładką do obierania kartofli. Jednak większej części owych końcówek i przystawek nie ma w wyposażeniu głównym i należy je dokupić.