Zakup stosownego sprzętu fotograficznego

Nabycie dobrego Urządzenia fotograficznego z odpowiednim obiektywem nie jest prosty. sklepy oferują parę rozmaitych typów obiektywów.
samochód - fotografia
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


Przed zakupieniem aparatu należałoby zorientować się jak szeroki wybór jest wśród typów obiektywów, lamp i pozostałych akcesoriów. W odpowiednich sklepach jest możliwość liczyć na fachową pomoc sprzedawcy.


muzyka
Author: Justin Higuchi
Source: http://www.flickr.com


dostęp
Author: Skil
Source: Skil


Gdy dobieramy obiektywy do Canona, najważniejszym czynnikiem powinna być ich ogniskowa. Ten parametr rozsądza o efektywnym polu widzenia. Istnieją zarówno obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego właściwością fizyczną i nie ma ważności, do jakiego aparatu go zamontujemy. Innym istotnym czynnikiem jest jasność obiektywu. Nazywana jest ona za pomocą wartości przysłony. Wartość przysłony jest wynikiem podzielenia ogniskowej przez fizyczną wielkość przepustu względnego. Im wielkość ta jest mniejsza, tym obiektyw będzie bardziej jasny. Obiektyw jaśniejszy umożliwi nam robienie zdjęć przy mniejszej wielkości światła zastanego, uprości także zdobycie niewielkiej głębi ostrości. Należy pamiętać jednak, że jaśniejsze konstrukcje są najczęściej dużo większe i cięższe. Ostatnim zasadniczym parametrem jest przymocowanie. Od niego zależy, czy będziemy mogli podpiąć sprzęty do naszego urządzenia, czy nie.


Nie ma problemu w wyborze obiektywu danej marki do urządzenia tego samego producenta.
W przypadku zakupu obiektywów producentów niezależnych, jesteśmy zmuszeni bacznie sprawdzić do którego mocowania przeznaczony jest konkretny rodzaj. Często ten sam obiektyw produkowany jest w kilku rodzajach, z przeróżnymi zaczepami.