Sigma to firma, która tworzy świetne obiektywy w rozsądnej cenie do aparatów znanych marek

Sigma jest marką, która produkuje świetne obiektywy do lustrzanek oraz bezlusterkowców. Jej Produkty przeznaczone są do aparatów wielu znanych marek, np. do Nikona czy Pentaxa.


Odznaczają się one świetną jakością oraz niską ceną.


Jeśli poszukujemy solidnego obiektywu do własnego aparatu, to Sigma z pewnością jest doskonałym wyjściem. Bardzo dobrym obiektywem do aparatów posiadających matrycę APS-C będzie Sigma 18-35mm – jest to obiektyw niezmiernie jasny, bez znaczenia, jaką ogniskową ustawimy- polecana sigma 18-35mm. Jest to produkt idealny, jeżeli chcemy fotografować przykładowo krajobrazy, ale chcemy również mieć możliwość zrobienia portretu. Ogromną zaletą tego zooma jest też jego koszt – obiektyw Sigma 18-35mm kosztuje około trzech tysięcy złotych, co jest rzeczywiście świetną okazją.


sigma 18-35mm
Author: NOGRAN s.r.o.
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym dobrym zoomem tej marki jest Sigma 24-105mm. Jest to artykuł przeznaczony do aparatów pełnoklatkowych. Jego ogniskowa powoduje, że nadaje się on właściwie do każdych warunków. Sprawdzi się jako obiektyw do krajobrazu, portretu i do fotografowania szczegółów czy na ten przykład imprez sportowych. Jest on nieco ciemniejszy niż Sigma 18-35mm, jednakże nie powinno to być dużym problemem. Jego sporą zaletą jest dość prędki autofokus oraz trwała konstrukcja. Możemy mieć pewność, że Sigma 24-105mm poradzi sobie w każdej sytuacji- sigma-sklep.pl.


Warto jednak przejrzeć najróżniejsze testy umieszczone w internecie, aby być pewnym, iż wybierzemy obiektyw spełniający nasze wymagania.


Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także przeglądnięcie ofert paru sklepów, być może trafimy na atrakcyjne okazje.