Z jakiego powodu zmienia się obecnie tak często komórki, jak wygodnie można przedłużyć umowę z operatorem.

Rynek smartfonów i telefonów komórkowych rośnie w niesamowitym tempie. Co rusz wypuszczane są nowe modele, wyposażone w wyświetlacz o większej przekątnej, wydajniejszy procesor czy pojemniejszą pamięć. W praktyce aktualnie czas życia przeciętnego urządzenia wynosi obecnie dwa lata, bo także i tak długo trwa typowa umowa, jaką trzeba podpisać z firmą telekomunikacyjną. A że ludzie przyzwyczaili się do tego, że wraz z podpisaniem kolejnej umowy otrzymują nowy aparat, to firmy telekomunikacyjne w pewnym sensie nie będą mieli innego wyjścia, jak te telefony przy przedłużeniu dawać.

galaxy
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Rzecz jasna nie będzie to dotyczyć to każdej taryfy, bo część z nich obowiązuje bez nowego sprzętu, ani też kart pre-paid, z jakich jedną z najpopularniejszych jest play fresh. Lecz w większości jakiś telefon można jednak znaleźć, i klient po podpisaniu umowy może go otrzymać za niewielką dopłatą. Rzecz jasna trzeba mieć świadomość tego, że w rzeczywistości nowego smartfona G8 nie dostanie się za darmo czy za symboliczną złotówkę, lecz będzie trzeba za niego zapłacić - nawet przydatna strona, dobrze odwiedzić. Będzie to albo w formie wyższego abonamentu albo w początkowej opłacie, lecz najczęściej operator nie będzie do tego interesu dokładał.


play fresh
Author: Creative Technology
Source: Creative Technology
g8
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Obecnie coraz częściej promowany jest pośród firm telekomunikacyjnych kanał sprzedaży w internecie, zamiast załatwiania wszystkiego z konsultantem. Po pierwsze w internetowym serwisie klient liczyć może na dużo korzystniejsze ceny. Jeżeli przykładowo za nowy Samsung Galaxy miałby dodatkowo dopłacić trzysta złotych, to w sieci będzie już tylko pięćdziesiąt lub nawet mniej - www.ceneo.pl/3874661. Kolejną zaletą takich umów przez internet i składania zamówień jest możliwość dokładnego sprawdzenia parametrów.


Przykładowo można sobie wybrać parę modeli aparatów, wcisnąć przycisk porównaj telefony i po paru chwilach dostanie się kompleksowe zestawienie wszystkich możliwości i funkcji, jakie one mają. Dzięki temu można szczegółowo sprawdzić, czym cechuje się dany model telefonu i zdecydować, czy właśnie on spełni wszystkie wymagania.