Elektroniczny obieg faktur znacznie ułatwia działanie

Czy wszystkie faktury docierają na własne miejsce?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza firma dobrze działa oraz nie powinna się bać najmniejszych kontroli, to musimy się dowiedzieć, czy wszystkie faktury dotrą dokładnie tam gdzie należy. Okazuje się być to o tyle ważne, że to przecież one okazują się być poświadczeniem wszystkich naszych sprawunków oraz sprzedaży, a również pozwalają się orientować w kwestiach finansowych, przez to nie możemy sobie zezwolić na ich zagubienie.

Elektroniczny obieg faktur wprowadza większy ładprzykład elektronicznego obiegu faktur
Author: encuentroedublogs
Source: http://www.flickr.com
Nikogo nie zdziwi fakt, że faktura po dotarciu do firmy musi zostać oznaczona przez właściwą osobę, a potem akceptowana przez dyrektora, ale takie działania często sprawiają, że faktury gubią się po drodze oraz nie trafią do księgowości, w efekcie czego potrzebne są duplikaty. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji powinniśmy zainwestować w elektroniczny obieg faktur, który pozwala na błyskawiczne zarejestrowanie nadchodzącej faktury i oddanie jej do opisania (www.efematic.pl). Dzięki takiemu programowi posiadamy pewność, że dana faktura doszła do firmy, co więcej mamy wprowadzony termin zapłaty, zatem nie powinniśmy się bać opóźnień, a jeśli już taka faktura dobrze opisana dojdzie do księgowości, to będzie miała szansę być od razu dopięta do archiwum w właściwe miejsce. Tego typu system pozwala nam na dokładniejsze pilnowanie przychodzących faktur, a co się z tym łączy, już nie będziemy musieli się bać ich zagubienia, gdyż nic takiego nie będzie miało miejsca. Identycznie jak nie dojdzie do pomyłki i podwójnego wprowadzenia tych samych faktur.

Nie będziemy żałowali takiej inwestycji

efematic.pl
Source: pixabay.com
Gdy chcemy posiadać gwarancję, że nasze faktury będą docierały tam gdzie mają, to obowiązkowo musimy sprawdzić taki program. Ma szansę się okazać, że inwestycja w niego będzie najlepszą decyzją jaką podejmujemy, bo przez to będziemy mieli zapewniony ład w dokumentach. Co więcej, obowiązkowo należy tak dobrać ten program, aby współgrał z innymi, które chcemy zakupić w celu efektywnego zarządzania firmą.