Oferta firmy Sigma

Sigma 17–50mm F2.8 EX DC OS HSM to jedna z newsów które w tym roku przedstawiła firma Sigma. Parametry obiektywu poddają, że może to być bardzo dobry substytut obiektywu kitowego, jaki będzie oferował wyższą postać obrazu i wyższe własności użytkowe. Pierścienie manualnego ostrzenia, oraz transformacje ogniskowej, są zatopione gumowa okładziną, która przynosi ogromnie dobry chwyt i zezwala na precyzyjne posługiwanie się nimi.

Aparat lustrzany
Author: Pic Basement
Source: http://www.flickr.com
Obydwa są na tyle duże, że można z nich łatwo korzystać nawet w rękawicach. Sigma 17–50mm F2.8 jest obiektywem, jaki oferuje optyczną statyczność obrazu. Wytwórca deklaruje jej skuteczność na pułapie czterech stopni EV. Sigma 17–50mm F2.8 radzi sobie nadzwyczaj dobrze niemal w wszelkich warunkach. Wytwórca zaopatrzył Sigma w ultradźwiękowy napęd HSM napędzający autofocus, wynikiem czego proces ostrzenia jest prawie że bezgłośny. Do plusów powinno się zaliczyć stosowanie wewnętrznego skupiania, co skutkuje, że w trakcie ostrzenia, wymiary obiektywu i miejsce przedniej soczewki nie zmieniają się.

Sigma 17–50mm F2.8 - lensfoto.pl/sigma-obiektyw-digital-af-17-50-2-8-ex-dc-os-hsm-c,3,484,1259 to niezawodny wyrób firmy Sigma. Przekazuje bardzo praktyczny obszar ogniskowych w połączeniu z wielką światło siłą i optyczną statycznością filmu. Jest także konstrukcją umożliwiającą wysoki pułap jakości obrazu.


Na pewno wielką wartością jest nieduży poziom winietowania, nadzwyczaj dobre przekształcenie elementów w środku kadru, niższe anomalie chromatyczne i komatyczne, oraz statyczność obrazu. Sigma 17–50mm F2.8 jest obiektywem pewnym i cennym. Jest konstrukcją bardzo pociągającą i konkurencyjną, zawłaszcza jeżeli porównamy jego cenę do różnych obiektywów.

W zamian metalu, do budowy obiektywu użyto znaczące dla Sigmy tworzywo syntetyczne. Jest to towar sztywny, jakiego matowa powierzchnia wywołuje czucie jakby była pryskana drobnym brokatem. Pojedyncze części tubusu są ze sobą precyzyjnie połączone, a pierścienie pracują płynnie, szczegółowo i z delikatnym oporem. Wielką zaletą Sigma 17–50mm F2.8 jest niezwykle dobra jakość wykonania. Cechuje go również doskonała jakość i stabilizacja obrazu.