Rodzaje, cechy a także charakterystyka telebimów.

Bardzo dużą sławę ostatnimi czasy osiągają reklamy puszczane na telebimach. Nowoczesne czasy domagają się innowacyjnych rozwiązań w każdej dziedzinie życia, nawet w reklamie. Czas standardowych bilbordów po trochu się kończy, a w zamian powstaje sieć telebimów, czyli unowocześnione proceduralnie bilbordy, ekrany wizyjne, złożone z parunastu tysięcy diod ledowych. Telebim można również nazwać wyświetlaczem ledowym, pełnokolorowym.


Telebim reklamowy led
Author: FlexVision.pl
Source: FlexVision.pl
Jakie są zalety telebimów? Zazwyczaj twierdzi się, iż posiadają one znaczną przewagę nad projektorami, ponieważ w słoneczne dni na telebimach pokazywany jest bardzo wyraźnie wszystkie obrazy. Uzyskuje się to ponieważ wyrazistość telebimu spowodowana przez kilkukrotnie większą jasność telebimu. Przykładowy telebim posiada konstrukcję elementarną, poszczególne moduły są prostokątne, a ich ilość powinna być dopasowywana indywidualnie, do własnych wymagań. Pojedynczy obraz telebimu złożony jest z pikseli, umieszczonych na matrycy.

Telebimy są głównie do wyświetlania reklam tekstowych lub obrazkowych. Wymienić da się telebimy z własną pamięcią dyskową i telebimy łączące się z komputerem. Te pierwsze posiadają tę korzyść, iż sterowanie nimi nie wymaga dodatkowych urządzeń, którym jest na przykład komputer. Do jego sterowania wystarczy wbudowany sterownik, dzięki który można puszczać spoty.

Telebim w Krakowie
Source: www.medas-media.com.pl
Typów telebimów jest całe mnóstwo. Zwrócić uwagę trzeba na nowoczesne ultracienkie. Także instalacja telebimów nie jest problematyczna, ponieważ da się to robić od przodu. To usprawnienie daje możliwość zminimalizowania kosztów związanych z instalacją platformy z tyłu monitora. Telebim staje się dzięki temu lekki. Zaletą takiego instalowania telebimu jest również fakt, iż nie potrzeba w ogóle podnośników, czyli ciężkiego sprzętu. Samo zarządzanie wykonuje się poprzez specjalny sterownik, który wbudowany w ekran. Więcej informacji na stronie: billboardy-reklama.pl/


Warto także wspomnieć o tym, że standardowy telebim ma czujnik temperatury i wilgotności na zewnątrz, przez co na telebimie, poza reklamami pokazuje się rzeczywista informacja dotycząca pogody, a także zegar, czyli bieżąca godzina oraz data. Poszczególne monitory mają również samoczynną regulację światła. Dokonuje pomiaru światła z otoczenia i reguluje własną jasność pokazywania spotów.