Stawiasz swoją stronę internetową? Podpowiemy Ci, na jaki rodzaj hostingu najlepiej się zdecydować w Twoim przypadku.

We współczesnych czasach mnóstwo ludzi zamieszcza różnego rodzaju pliki w internecie. Jeżeli Ty także chcesz coś udostępniać w sieci i pragniesz, aby było to zupełnie profesjonalne, wtedy zdecydowanie powinieneś wybrać sobie jakiś portal hostingowy. W sporym uproszczeniu jest to miejsce w internecie, które mogą udostępnić Ci firmy, które mają swoje serwery.
serwerownia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli będziesz chciał kupić sobie jakiś hosting, wówczas będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy trzeba jego typami - możesz zdecydować się na przykład na hosting współdzielony, dedykowany lub VPS. Zaraz opowiemy Ci, czym dokładnie różnią się poszczególne rodzaje hostingu i który będzie najwłaściwszy w Twoim wypadku.hosting VPS - Tiktalik
Author: Bob Mical
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony polega na tym, że zwykle będziesz musiał dzielić miejsce na serwerze z innymi ludźmi. Taki hosting zwykle jest bez wątpienia jest najtańszy, jednakże jeżeli myślisz o prowadzeniu dużego portalu, na który będziesz miał tysiące wejść co dzień, wtedy raczej nie jest to opcja dla Ciebie. W takich sytuacjach zbyt często może okazywać się, że serwer ma za małą wydajność, a wówczas Twoja witryna będzie się zawieszać. To niewątpliwie nie wpłynie zbyt korzystnie na pozycję Twojej witryny, bowiem użytkownicy bardzo nie lubią stron, które słabo działają. Hosting współdzielony polecamy Ci zatem jedynie w wypadku, kiedy witryna ma Ci dłużyć jako przechowalnia plików.

Dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie usługa hostingu VPS. Wówczas również dzielisz miejsce na serwerze z obcymi osobami, jednak każdy z Was ma przyporządkowaną konkretną część serwera. Oznacza to, że nawet gigantyczny ruch na innych witrynach nie będzie miał żadnego wpływu na działanie Twojej strony. To z pewnością najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zachować płynność witryny odwiedzanej przez sporą liczbę użytkowników.

Jeśli prowadzisz natomiast wielką witrynę, która ma miliony wejść dziennie, wówczas powinieneś zdecydować się na hosting dedykowany. Oznacza to, że będziesz miał praktycznie własny serwer, z którego będziesz korzystał wyłącznie Ty. To kategorycznie najdroższe rozwiązanie, jednak w przypadku dużych portali właściwie jedyne możliwe do zaakceptowania.