Odpowiedni dobór obiektywu ma ogromne znaczenie dla wykonywanego zdjęcia

W czasach fotografii analogowej sprawa była mniej skomplikowana.


Aparat był jedynie skrzynką Proponującą dane czasy otwarcia migawki. Dzisiaj sprawy stały się są nieco bardziej złożone.


W fotografii cyfrowej głównym elementem obrazowania jest też zamontowana matryca. Podczas analizie parametrów nie zwracajmy uwagi tylko na wyrazistość jaką ten proponuje. Zwróćmy też uwagę na inne cechy optyczne. Często bywa, że obiektyw posiada całkiem przyzwoitą ostrość, ale na wszystkich zdjęciach nieba albo jasnej powierzchni widoczne są zaciemnione krawędzie, a przedmioty wykonywane na szerokim nastawieniu wyglądają jak zdeformowane.


Dyktafon ICD SX750
Author: Sony
Source: Sony


Sigma 17-50mm wydaje się być taką propozycją, jaką możemy śmiało wskazać spośród wielu. Widny obiektyw, jaki jest zaprojektowany pod matryce APS-C. Obiektyw jest też wyposażony w bardzo efektywny stabilizator obrazu. Zastosowanie optycznej stabilizacji obrazu daje szansę mieć pewność, że fotografowany przedmiot nie był ruszony. Zrównoważenie wstrząsów widoczna jest w samym wizjerze. Właściwe powłoki antyrefleksyjne pozwalają nam zrobić znacznie ostrzejsze zdjęcia pod słońce. Obiektyw wyposażony jest ponadto w napęd ultradźwiękowy- http://sigma-sklep.pl/sigma-10-20-f4-5-6-ex-dc-hsm,365,p.html.


Kolejnym obiektywem, ale nieco mniejszych rozmiarów, jaki zwycięża w wielu plebiscytach z konkurencją jest sigma 10 20mm. We własnej klasie cenowej dla wielu jest bezkonkurencyjny. Szeroki kąt na APS-C, znakomite kolory, ostrość za tę cenę jest niezwykła.
W opinii użytkowników jest bardzo dobrze wykonany, mimo częstego użytkowania wygląda jak nie używany. Producent oferuje ponadto własne dodatki. Sigma okazuje się być firmą wytwarzająca swoją optykę z kształtem pasującym do wszystkich szeroko wykorzystywanych firm.