Porady dotyczące wyposażenia domowym

Każdy z nas dobrze wie, iż wszelkiego typu urządzenia mają to do siebie, że po pewnym czasie mogą sprawiać kłopot z poprawnym działaniem. Jak radzić sobie z tymi problemami? Poniżej podsuwamy rozwiązania na dwa częste problemy, jakie występują w domu.


czyszczenie pralki
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com


specjaliści
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Jak wyczyścić pralkę?


Po pewnym czasie użytkowania pralka może nieprzyjemnie pachnieć. By zwalczyć przykry zapach wydostający się z bębna, na pewno konieczne jest czyszczenie pralki odpowiednimi środkami - oglądaj na youtube.com. Takiś środków trzeba użyć w miejscach, w których widoczny jest grzyb, jak również trzeba wyczyścić dozowniki na proszek oraz płyn. Prostym sposobem na oczyszczenie bębna będzie wlanie dwóch litrów octu spirytusowego i dodanie odkamieniacza do pralek. Kolejno powinno się ustawić najwyższa temperaturę i wlączyć pranie (z pustym bębnem). Można także użyć 3 saszetek kwasku cytrynowego oraz 2 szklanek octu. Dobrym sposobem na wyczyszczenie bębna jest włączenie pustego prania na 90 stopni Celsjusza z pół kg sody oczyszczonej. Jeśli tego wymienione zabiegi nie pomogą w pozbyciu się przykrych zapachów, może okazać się, że konieczna jest wymiana części w pralce.


Jaki pilot kupić?
Chyba każdy posiadać jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, takiego jak telewizor czy odtwarzacz DVD, spotkał się z problemem, kiedy pilot się zepsuł bądź zaginął -czy wiesz jaki pilot kupić. Ręczne obsługiwanie takich urządzeń nie jest komfortowe, dlatego pojawia się dylemat - jaki pilot kupić? wiedzieć, iż w takiej sytuacji nie trzeba kupować oryginalnego pilota, oddzielnego do każdego urządzenia. Obecnie można zakupić jeden, uniwersalny pilot. Taki pilot pasuje do wielu urządzeń elektronicznych, różniących się funkcją oraz modelem, przed kupnem należy jednak upewnić się jakie konkretnie urządzenia może obsługiwać.


Poza tym, nie zawsze trzeba kupować pilot, innowacyjne technologie pozwalają na sterowanie sprzętami w domu za pomoca smartfona. Jeżeli interesuje nas takie rozwiązanie należy znaleźć firmę, która stworzy dla nas inteligenty program sterowania urządzeniami.