W jaki sposób można umieścić internetową stronę, opis podstawowych typów hostingu.

Każda internetowa strona potrzebować będzie dwóch rzeczy, czyli nazwy i pewnej ilości miejsca na serwerze który jest podłączony do internetu, na którym zostaną umieszczone niezbędne pliki. Internetowe adresy inaczej są nazywane domenami, są one wynajmowane i w oparciu o to użytkowane przez właścicieli. Za to pliki umieszczać można w różnych miejscach. Może to być własny komputer, z połączeniem do sieci, lecz najczęściej będzie się wynajmować miejsce na serwerze albo nawet cały taki serwer.


świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Potocznie usługi tego typu nazywają się hostingiem, ale tak naprawdę mogą one obejmować wiele rozmaitych opcji, w zależności od oczekiwań klientów i ich finansowych możliwości. Najmniej kosztuje hosting dzielony - https://tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Oznacza to, że na jednej fizycznej maszynie będzie się znajdować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kont o określonych parametrach. Każde z kont będzie miało określoną powierzchnię, ilość transferu do wykorzystania oraz moc procesorów, a jego cena wahała się będzie od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Z reguły firmy które oferują hosting mają w ofercie parę różnych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś wybrać pod oczekiwania swojej strony.


serwery
Author: Jeff Hammerquist
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma sporo ograniczeń, jeśli więc ktoś będzie potrzebował nieco więcej możliwości, to powinien pomyśleć o czymś bardziej wydajnym. Chętnie wybieraną opcją są przykładowo tanie serwery wirtualne. W ramach tego typu usługi klient otrzymuje wydzieloną część fizycznych zasobów serwera, to znaczy odpowiednią ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesorów oraz transfer. Całe zarządzanie kontem leży po stronie zamawiającego, lecz dzięki temu dopasować można liczne parametry do wymagań. Kolejną z opcji jeżeli chodzi o wydajnościowe możliwości jest debian server dedykowany, to znaczy oddzielna maszyna z określonymi komponentami - Techstorage. Sp z ograniczoną odpowiedzialnością. Dedykowane serwery z reguły działają w zaawansowanych technologicznie serwerowniach, i stamtąd dzięki odpowiedniej infrastrukturze są widoczne na zewnątrz. Tego typu serwery dadzą sobie radę z naprawdę dużymi stronami, a ich dużą zaletą jest to, że można je łatwo rozbudowywać.