W jaki sposób wygodnie używać komputera?

Komputer jest jednym z popularniejszych rzeczy kupowanych dziś. Jest to spowodowane ogromną uniwersalnością - wykorzystujemy komputer praktycznie do wszystkiego. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, iż w miejscu zatrudnienia bez komputera nie można funkcjonować. Prywatnie też powszechnie wykorzystujemy komputery. Sporo ludzi czyta gazety w postaci elektronicznej, natomiast prawie każdy korzysta z jakiegoś portalu społecznościowego.
komputer
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Żeby jednak wszystko to było możliwe, komputer musi zostać wyekwipowany w system operacyjny, to znaczy najogólniej mówiąc program który pozwala na komunikację użytkownika z komputerem. Najpopularniejszym z wielu tego typu programów jest system Windows. Jest to oprogramowanie płatne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na darmowe systemy operacyjne. Takie rozwiązanie to dobre rozwiązanie jeżeli mamy sprawny komputer starszej generacji zaś nie chcemy z jakichś powodów inwestować w jego aktualizacje. Darmowe systemy operacyjne współcześnie są równie funkcjonalne jak ich płatne odpowiedniki.
Rozmaitość takich systemów operacyjnych jest naprawdę imponująca. Istnieją dystrybucje, które potrafią spowodować, że sprzęt komputerowy przeznaczony na złom będzie długo nam służyć. Co przeto przesądza o tym, iż drogi system operacyjny wygrywa praktycznie każdy ranking systemów operacyjnych? Podejrzewam, iż kluczowym argumentem będzie tu zaufanie do wytwórcy oraz
komputer
Author: Wolfgang Lonien
Source: http://www.flickr.com
rozpowszechniona opinia o łatwości obsługi. Na niekorzyść darmowej konkurencji oddziałuje także powszechna opinia, iż darmowe systemy operacyjne bywają skomplikowane w obsłudze oraz przeznaczone dla specjalistów (sprawdź tu).

Stereotyp tenże - acz kiedyś prawdziwy - dzisiaj jest nieaktualny. Nie jest dzisiaj konieczna specjalistyczna wiedza by wygodnie korzystać z komputera wyekwipowanego w bezpłatny odpowiednik. Nie trzeba nawet wiedzieć jak usunąć konto na Twitterze (więcej na ten temat). Atutem darmowych systemów operacyjnych jest to, że instalując je otrzymujemy gotowe do użycia kompletne środowisko robocze. Natychmiast po uruchomieniu komputera mamy dostęp do takich programów jak: kompletny pakiet biurowy, program do obsługi poczty e-mail, nierzadko nieskomplikowany edytor graficzny - i to wszystko bezpłatnie. Rzecz jasna wybór należy do eksploatatora, warto dobrze to obmyślić.