Szkolenia internetowe dla pracowników - czy opłaca się skorzystać z takiej formy doszkalania pracowników w swej firmie?

Nie od wczoraj wiadomo, że największym kapitałem właściwie każdej firmy są zatrudnieni w niej ludzie. Jednocześnie o kapitał ludzki należy ciągle dbać, więc mądry szef z pewnością nie będzie stale zatrudniał nowych osób, ale dbał o pracowników, którzy są już zatrudnieni w firmie.


filmy korporacyjne
Author: Jeff Wilcox
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj dbamy o rozwój swoich pracowników, organizując dla nich wszelkiego rodzaju szkolenia czy wysyłając ich na tego rodzaju szkolenia i opłacając je przynajmniej częściowo. Dzisiaj przyglądamy się szkoleniom online - czy opłaca się korzystać z tej firmy szkoleń?


dokument
Author: Nokia
Source: Nokia


Jak wygląda szkolenie on-line w praktyce?


Zazwyczaj kursy internetowe polegają na oglądaniu przez pracownika różnego rodzaju prezentacji, zawierających między innymi filmy instruktażowe o filmach instruktażowych. Później pracownik powinien odpowiedzieć na szereg pytań, które sprawdzają jego wiedzę zdobytą podczas takiego kursu. Zwykle większość firm prowadzących kursy on-line wystawia pracownikowi dyplom ukończenia takiego kursu - wiele z nich jest honorowanych nawet na całym świecie, zatem z pewnością warto wybrać taką firmę, która ma uprawnienia do organizowania szkoleń online i wystawiania takich właśnie certyfikatów.


Jak znaleźć właściwą firmę?
Filmy korporacyjne można aktualnie znaleźć praktycznie wszędzie w internecie, w licznych przypadkach także za darmo zobacz pełną ofertę na www.noxmedia.pl. Jeżeli jednak pragniesz przeprowadzić dla swych pracowników naprawdę sensowne szkolenie, wówczas na pewno powinieneś rozejrzeć się za płatną ofertą.


Równocześnie pakiet w takich przypadkach jest o wiele szerszy - firma wystawia certyfikaty lub zapewnia wsparcie fachowca online, którego kursanci mogą zapytać praktycznie o wszystkie nurtujące ich kwestie.