Jak się wypromować w sieci, a jak poza internetem? Czy są jakieś na to niezawodne sposoby?

Wcale nie jest łatwo w dzisiejszych czasach wybić się, przebić się do powszechnej świadomości. Na nic umiejętności czy budzące zachwyt uzdolnienia, trzeba jeszcze umieć się wybić z tłumu. To niby łatwiejsze niż kiedyś, bo mamy szersze pole do popisu. Jednak to nie takie proste. To że są w zasięgu ręki sposoby, to jedno, ale trzeba też umieć skutecznie z nich korzystać, a to już nie każdy potrafi.

telebimy w mieście nocą
Author: Randy
Source: http://www.flickr.com
Mówi się, że sieć obecnie jest najważniejszym narzędziem pomagającym w promocji. Jest w tym faktycznie mnóstwo prawdy, gdyż Internet daje niepowtarzalne perspektywy w dziedzinie promocji. Jednak, każdy tak myśli i każdy tam jest obecny, wobec czego trochę ciężko się wybić z tłumu. Wiele osób nie odnajduje się w tym temacie i powierza to zadanie komuś innemu, agencjom marketingowym, które prowadzą całą kampanię wizerunkową w Internecie.

To oczywiście wymaga pieniędzy, a nie zawsze przynosi zamierzony efekt, gdyż konkurencja nie śpi, a aby całkowicie nadążyć za zmieniającymi się trendami nie można sobie żałować pieniędzy na promocję w internecie. Oto powód dla którego wiele osób próbuje odmiennych metod, mniej powszechnych - http://www.medas-media.com.pl/. Na topie jest tak zwany marketing partyzancki, czyli przedsięwzięcia, które mają na celu zaskoczenie innych.Często rozgrywa się je w centrum miasta, a idee są takie, żeby nikt nie miał świadomości, że to może być zorganizowana akcja. Stąd też bardzo adekwatna nazwa dla tej formy promocji. Większość jednak osób próbuje bardziej tradycyjnie, ale i efektywniej. Uwagę przyciągają billboardy i telebimy. To bardzo znamienne, że w czasach powszechności Internetu ktoś decyduje się na takie zaskoczenie, jak promowanie się poza zasięgiem Internetu. Co najważniejsze, przynosi to wymierne efekty.

telebim
Author: n0cturbulous
Source: http://www.flickr.com
Były już sytuacje, że ktoś sfrustrowany niemożliwością znalezienia zatrudnienia i tym, że wysyłane CV gubią się| gdzieś w sieci, postanowił spróbować z wielkoformatowa reklamą. Wykupił ją, zrobił wielki plakat ze swoim wizerunkiem, z wymienionymi kwalifikacjami, tak żeby ewentualny pracodawca to zobaczył. Przyznać trzeba, ze to bardzo kreatywne (szczegóły na stronie). Nie dość, że ktoś staje się bardziej widoczny niż tysiące osób w internecie, to jeszcze takie załatwienie sprawy świadczy o wysokim poziomie pomysłowości.