Co powinien mieć profesjonalny kreator www i na co musi pozwalać użytkownikom?

Aby stworzyć własną stronę internetową potrzebne jest odpowiednie narzędzie. Dzisiaj posiadamy do wyboru bezpłatne oraz płatne rozwiązania. Można dobrać takie narzędzie, które pozwoli zainstalować portal na swoim serwerze, albo dobrać jakąś zewnętrzną firmę hostingową.
Trzeba podjąć właściwą decyzję, aby uniknąć później kłopotów w przypadku przenoszenia serwisu do drugiego usługodawcy.


PQI
Author: SteelSeries
Source: SteelSeries


Idealny kreator www musi posiadać interfejs prosty w obsłudze. Dzięki niemu bez trudu utworzyć można swoją stronę www, jaka będzie profesjonalnie się prezentować. Dobrze byłoby, żeby posiadał wiele szablonów podzielonych na przeróżne kategorie tematyczne. Ułatwi to wybranie takiego, który będzie doskonale odpowiadał do naszych zapotrzebowań. Tego typu szablon powinien gwarantować prosty jego rozwój w miarę przybywania naszych zapotrzebowań. Każdy kreator im posiada więcej wtyczek i dodatków, tym korzystniej dla nas. Mogą to być dodatkowe funkcje tego typu jak wtyczki społecznościowe albo rozszerzenia. Takie dodatki do kreatora usprawnią pracę i pozwolą na wybranie wyglądu strony.


Kłopoty ze zbytnio długim adresem strony mogłaby rozwiązywać możliwość kupna i podpięcie domeny. Tak cały wygląd, jak i poszczególne części, kreator powinien pozwalać ściągać, lecz też treści, które mogą się przydać w perspektywie do wykorzystania na odmiennej platformie. Zawsze powinniśmy mieć dostęp do kodu strony, ale też do konta FTP, przy pomocy jakiego przesyłane są pliki. Kreator witryn nie powinien mieć ograniczeń na miesięczny transfer. Jeżeli zaciekawienie stroną nagle wzrośnie, nie ma niczego gorszego niż szybkie wyczerpanie przyznanego limitu. Mogłaby zdarzyć się sytuacja, że dystrybutor usług lub serwisów posiadają ukryte opłaty. To może być dla przykładu pierwszy miesiąc za darmo, natomiast za późniejsze miesiące wprowadzona jest zapłata. Działania takie czynią, że wiele ludzi płaci, aby ponownie nie przenosić swojej witryny w inne miejsce.
Im więcej reklam na witrynie, tym w większym stopniu wygląda ona nieprofesjonalnie oraz nieatrakcyjnie dla użytkowników. Czasem reklama może być dyskretna, usytuowana w na górnej listwie. Ale zdarzają się też pop-upy, które wyświetlane są na całej szerokości witryny.