Kilka porad dla osób, które będą chciały zakupić jakąś używaną lustrzankę.

Patrząc na ceny lustrzanek w sklepach sporo osób zrezygnuje od razu z takich zakupów. Jak się jednak okazuje, dla początkującego amatora zdjęć, do tego uczącego się je robić, znacznie lepszym wyborem może się okazać zakup używanego urządzenia.

Na przestrzeni lat na rynku pojawiło się wiele świetnych i przede wszystkim sprawdzonych sprzętów, a zakup używanego aparatu w odpowiednim stanie na pewno będzie właściwym wyborem (zobacz ten link). Na pewno do aparatów tego typu zaliczyć można canon eos 30d, który wprawdzie swoją premierę miał blisko dziesięć lat temu, lecz jego parametry zupełnie wystarczą do zastosowań amatorskich. Drugim polecanym modelem z tego okresu jest canon eos 400d, także ta cyfrówka doskonale się będzie nadawała do nauki, oferując równocześnie wystarczającą jakość.


canon eos 30d
Za wspomniane wcześniej aparaty w odpowiednim stanie mimo wszystko trzeba kilkaset złotych dać, jeśli więc ktoś będzie chciał poszukać czegoś jeszcze tańszego, to przykładowo mu można polecić canon eos 3000. Ten model aparatu miał premierę pod koniec ubiegłego wieku, lecz cechował się wtedy dość wyraźnie swoimi parametrami. Znalezienie zadbanego egzemplarza na pewno da jeszcze dużo frajdy podczas jego używania. Jeżeli z kolei ktoś chciał będzie jednak coś nowszego, to także kilka interesujących propozycji może znaleźć.


Na przykład model canon eos 1100 d pochodzi sprzed kilku raptem lat i dedykowany był do typowo amatorskich zastosowań - sprawdź to. Dzięki temu jego cena już wówczas była bardzo dobra, a aktualnie używane egzemplarze kupić można jeszcze taniej.