Z jakich powodów telefony firmy Nokia cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, opis pary ciekawych modeli tego producenta.

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy nikomu się nie śniło o dotykowych telefonach, niepodzielnie na rynku panowała Nokia. Co prawda inni producenci jakoś z nią konkurowali, jednak wychodziło im to przeciętnie.


nokia 3710 fold
Author: Camera Eye Photography
Source: http://www.flickr.com
Nokia przez ten czas wypuściła wiele hitowych urządzeń, a każda nowa premiera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak na tamten okres telefony te cechowały się bardzo dobrymi parametrami, wygodnym użytkowaniem i świetnymi czasami działania na baterii. Najprostsze nawet modele, na przykład nokia 3120c dawały swoim użytkownikom całkiem duże możliwości, na przykład możliwość uruchomienia Javy czy też dobry aparat. Lecz niektóre miały znacznie więcej możliwości, przykładowo nokia 3220 miała wbudowany dyktafon a także możliwość wymieniania stylizacyjnych wkładek pod obudową - ile dalibyście za nokię 3220.


fotos - firma
Author: Creative Commons Uruguay
Source: http://www.flickr.com


W pewnym momencie bardzo popularne były telefony otwierane, oczywiście Nokia także posiadała parę modeli tego typu w swojej ofercie. Prostym, ale równocześnie świetnie funkcjonującym urządzeniem takiego rodzaju jest nokia 3610 fold. Aparat ten zaliczał się do tych najtańszych, lecz wystarczająca jakość i długi czas pracy na akumulatorach spowodował, że wiele osób go kupowało. Również nokia 3710 fold była zaliczana do budżetowych telefonów, ale charakteryzowała się paroma ciekawymi funkcjami.


Przede wszystkim pozwalał na przesyłanie danych w standardzie 3G, dzięki czemu nie było w niej kłopotów z przeglądaniem internetu - śledź aktualności. Dodatkowo producent zainstalował w nim mapy oraz GPS, co było niezwykle przydatne podczas jakiś dalszych podróży.