Krótka charakterystyka najpopularniejszej serii smartfonów Samsung Galaxy, jak dane modele ulegały zmianie w minionych latach.

Obecnie typowy czas użytkowania smartfona to około dwóch lat, w dużym stopniu wynika to z faktu, że w takim cyklu ulegają zmianom umowy u operatorów.


Światła LED
Author: Yasna Communications
Source: Yasna Communications


Ale tempo ukazywania się nowych modeli jest jeszcze szybsze, bo zwykle co parę miesięcy wchodzi kolejna odsłona. Rzecz jasna z jeszcze większym ekranem od poprzednika, z mocniejszym procesorem i pojemniejszą pamięcią. Doskonałym przykładem jest tu na przykład rodzina Samung Galaxy - świetna strona. Pierwszy model, czyli galaxy s i9000, ukazał się w końcówce roku 2010. Już wtedy smartfon ten wyróżniał się pośród konkurentów mocnymi parametrami i bardzo wysoką jakością wykonania. Kolejne lata to kolejne wersje, przykładowo rok 2013 dostarczył klientom galaxy s4 i9500. W porównaniu z poprzednikami znacznie zwiększył się ekran, bo aż do 5 cali, użyto 8-rdzeniowy procesor i aż 16 GB stałej pamięci.
Samsung swoją kultową serię wypuścił w paru różnych odmianach, na przykład jako model galaxy s4 zoom. Ta oryginalna konstrukcja sprawiła sporo zamieszania na rynku, z powodu tego, że zamiast zwykłego, zlokalizowanego w obudowie aparatu użyto w niej prawdziwy 10-krotny optyczny zoom. Tym sposobem telefon zyskał zupełnie nowe możliwości w robieniu zdjęć, porównywalne z kompaktami ze średniej półki. Następne lata to kolejne modele Samsunga, aktualnie bardzo promowany jest Galaxy S7.


W naszym kraju dużo mniejszą popularnością cieszą się telefony od Apple, co też wpływa na to, że liczba akcesoriów do nich, przykładowo takich jak etui iphone 5, jednak jest dużo mniejsza - strasznie mi się podoba etui iphone 5.