Jak wyselekcjonować dobrą kartę graficzną?

Zakup karty graficznej do laptopa, czy to nowego, lub wymagającego rozbudowy jest kłopotliwe. Wszystko oczywiście zależny jest od tego , do czego będzie ona stosowana. Jaką przeto wybrać, ażeby najlepiej współgrała do naszych potrzeb?


Powinno się pamiętać, iż nie ma perfekcyjnej, uniwersalnej karty graficznej, która będzie tania, a równocześnie zezwoli uruchomić każdą najnowszą grę z półek sklepowych.


tablet Samsung Galaxy
Author: John Biehler
Source: http://www.flickr.com


Kartę zestawia się w porównaniu do posiadanego budżetu jak również funkcji, które ma spełniać. W takim kazusie powinno posłużyć się ewentualnościami zastosowań. Jeśli komputer usługuje do oglądania filmów oraz prac urzędowych, to w całości wystarczy karta ucieleśniona z najnowszym typem procesora, jak na przykład AMD Sempron 145. O ile będziemy ją potrzebować do odtwarzania filmów oraz okazjonalnego uruchamiania średnio wymagających gier - starczy typ klasy średniej, np. AMD Radeon HD 7970 czy AMD Radeon HD 6370M. Jeśli jednakże wymagamy ją do rozgrywek w najświeższe tytuły, które żądają dużego zapasu siły - trzeba zdecydować się już na bardzo wydajną kartę dedykowaną z stosownym schładzaniem aktywnym. W tego rodzaju razie nie spraWDzi się trochę karta AMD Sempron, wskazane jest aby więc inwestować w cokolwiek lepszego - -> skocz.


amd radeon hd 6370m
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com
Typów kart graficznych na rynku jest wielce dużo, albowiem zastosowań komputerów jest również wiele. Możemy używać ich do zadań urzędowych, które nie wymagają aż tak bardzo solidnej karty, wówczas zwyczajnie szkoda marnować kasę na coś, co tak doprawdy nie jest nam potrzebne - patrz.


Gdy ktoś jednak wymaga czegoś świeżego, bowiem jest mu wymagane do obsługi profesjonalnych programów graficznych, wskazane jest aby dobrać coś z górnej szafki, jednakowoż zwrócić czujność na zaciąg prądu. Musi być on jak najniższy, albowiem nie planujemy płacić kolosalnych rachunków.