Czy złącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?

W roku 1996 na rynek światowy wkroczyły kable posiadające złącza typu USB. Aktualnie znakomicie wszystkim znane, musiały przejść na początku trudną ścieżkę. W tym artykule przyjrzymy się pierwszemu modelowi.


Prekursor wszystkich aktualnie będących w sprzedaży łączy typu USB, to jest USB 1.


zamontowana klimatyzacja
Author: Mike Prosser
Source: http://www.flickr.com


usb mini
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
0 był czymś nowym. Dlaczego? Pierwotnie, nim stworzono USB, drukarki, klawiatury, myszki i wiele innych maszyn miało własne złącza, co było problematyczne dla producentów pierwszych komputerów stacjonarnych, gdyż bardzo komplikowało to składanie komputera - CENEO.


Niestety, ale okazało się, iż złącza USB 1.0 mają parę wad, toteż szybko wyprodukowano polepszoną wersję USB 1.1, która wprowadziła kilka zmian. Między innymi, zwiększała prędkość transporu danych z procesora oraz co istotniejsze nie zużywała się tak szybko. Obecnie producenci komputerów odchodzą od produkowania w swych urządzeniach złączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety zmusza nas byśmy albo kupowali przejściówki lub kompatybilne urządzenia. Całe szczęście istnieją jeszcze wytwórcy pierwszych typów złączy USB, którzy wytwarzają tanie zamienniki, gdy nasze stare elektrykach zobacz (obciążalność kabli) się popsują, natomiast firmowych już nie mamy możliwości dostać. Jedną z takich marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, produkująca dzisiaj najlepsze łącza typu USB na północnej półkuli. Dlatego USB SanDisk jest cenionym przez twórców komputerów łączem, jakie oferuje wielką szybkość przesyłu danych. W ofercie owej firmy znajdujemy właśnie łącza typu 1.0 i 1.1, w bardzo przystępnych cenach. To jest jak najbardziej przyczyną niebywałego sukcesu firmy SanDisk, że nie przestała produkować złączy USB 1.0 i 1.1. Natomiast najnowsza seria to jest 2.0 ma wbudowane łącze USB mini, jakie, jak informuje producent będzie kolejną rewolucją, z tego powodu iż, oferuje transport danych z szybkością aż do 2 Gb/s oraz możliwość - http://www.ceneo.pl.


dron
Source: pixabay.com


luźnego zwiększania długości przewodu, bez żadnego spadku szybkości transferu danych.


Złącza typu USB, zwane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową stały się przyczynkiem do rewolucji i aż do dziś są zasadniczym złączem teoretycznie we wszystkich urządzeniach. To łącza USB zezwoliły na zunifikowanie wytwarzania komputerów. firma SanDisk jest obecnie najlepsza pośród wszystkich producentów.