Jeśli chcemy, by nasz komputer zachwycał jakością obrazu, musimy wybrać sprawdzoną kartę graficzną

Ciężko sobie wyobrazić pracę dzisiejszych komputerów bez świetnej karty graficznej. Wprawdzie nasz "pecet" mógłby funkcjonować także z jej mniej wydajnym odpowiednikiem, ale wtedy my stracilibyśmy wiele wspaniałych wrażeń wzrokowych.


W ciągu ostatnich kilkunastu lat dokonał się tak ogromny progres w dziedzinie grafiki komputerowej, że obrazy z gier wyglądają niemal jak sceny z filmów czy seriali. Jednak by móc w pełni korzystać z tych osiągnięć technologicznych musimy zainwestować w naprawdę dobry sprzęt, a karta graficzna jest kwestią kluczową.


Wśród wielu różnych marek kart graficznych wielką popularnością klientów cieszą się wyroby amerykańskiej firmy AMD. Na pewno każdy z nas miał okazję usłyszeć nazwę Radeon. Pod tym szyldem AMD produkuje procesory graficzne (z angielskiego Graphics Processing Unit), czyli główne jednostki obliczeniowe kart graficznych. Produkty z logo Radeon są istotną częścią rynku od niemal dwudziestu lat, a sama firma z powodzeniem walczy z konkurencją, wypuszczając do sklepów coraz bardziej nowoczesne modele. Do grona wyjątkowo popularnych produktów AMD można zaliczyć przede wszystim produkty z rodziny Radeon HD, czyli Radeon HD 4850 lub też Radeon HD 5470, więcej produktów radeon - http://www.ceneo.pl/14592693.


radeon hd 4850


Ogromna kariera stała się również udziałem karty Radeon 8670M.
Pomimo że seria produktów AMD oznaczonych czterocyfrową liczbą z ósemką z przodu nie jest już najnowsza, Radeon 8670M wciąż zalicza się do ulubionych modeli posiadaczy i producentów laptopów, jeżeli interesujesz się kartami graficznymi - zobacz Radeon HD na stronie. Nic dziwnego. Model ten ma przyjazną cenę i pozwali nam na zagranie w znane i popularne tytuły.